Attention! This job posting is 1037 days old and might be already filled.

Asistent Manager

la blabla
Locatie bucuresti, Romania
Data publicării iunie 24, 2015
Categorie Management
Tipul Jobului Full-time
Experienta necesara Entry level (fara experienta)
Limba straina Engleza
Judet Alba

Descriere

Candidatul ideal:

- Limba germana si/sau engleza nivel avansat – scris, citit, vorbit;
- Limba germana prezinta un avantaj;
- Operare pe calculator: Microsoft Office – Excel si Word – nivel avansat ;
- Abilitati de comunicare;
- Capacitatea de a lucra sub presiune;
- Preferabil studii superioare finalizate;
- Capacitate organizatorica si de gestionare a propriului timp, in lucrul individual sau in echipa;
- Rezistenta la indeplinirea sarcinilor repetitive, putere de concentrare sporita;
- Atentie la detalii, capacitate de gandire analitica si rapida.

Descrierea jobului:

- Realizarea de traduceri din si in limba germana/engleza, la dispozitia managementului, pe teme profesionale;
- Realizarea de rapoarte in Excel si Word;
- Managementul corespondentei cu clientii externi;
- Participa la organizarea unor evenimente profesionale organizate de firmă;
- Alte activitati de secretariat, conform cerintelor manageriale.

Descrierea companiei:

Reprezentanta firmei KENNAMETAL in Romania, cu activitati de comert si productie a sculelor din carbura metalica.

Only registered members can apply for jobs.